A Panasonic vállalat közzétette, hogy egy organikus fényabszorpciós felülettel (OPF) ellátott CMOS szenzor alkalmazásával olyan korszerű széles dinamika tartományt teremtett meg a felvételeken, mely a szokásosnál 100-szor szélesebb.
A szerves CMOS szenzorban a töltéstárolás-rendeltetés és a fényelektromos megváltoztatás szerepkör külön-külön állítható be. A felülmúlhatatlan működésbeli sajátságainak hála, a mozgó témák fényben történő túlexponálása időtorzulás nélkül megakadályozható, ezenfelül sötétben is éles és részletgazdag képek állíthatók elő. Ezek a modern műszaki megoldások széles árnyalatterjedelmű jelenetek gyors és precíz képalkotását kínálják időtorzulás nélkül.
A korszerű technika előnyei:
- Az OPF specifikus működésbeli sajátságainak betudhatóan nagy beesési szög (60 fok), jelentős szenzitivitás, terjedelmes színszaturáció és funkcionális áramkörök definiálják, melyben a fényelektromos módosítás és a kiolvasási áramkörök önállóak.
- Egyidejű rögzítésre lehetőséget kínáló, 123 dB dinamika tartomány (azaz 100-szor szélesebb, mint egy hétköznapi szilícium alapú szenzor), mely megőrizte a tradícióknak megfelelő chip méretét a páratlan „egyidejű rögzítési szerkezetnek” betudhatóan.
A Panasonic 58 japán és 44 határon túli szabadalommal (beleértve a függőben lévőket is) rendelkezik e műszaki megoldás kapcsán.
A modern műszaki megoldás pár alkotóelemét a cég a 2016-os ISSCC (International Solid-State Circuit Conference) internacionális akadémiai szimpóziumon ismertette, melyet január 31. és február 4. közti időszakban rendeztek meg San Franciscóban.
A modern fejlesztés gyakorlati alkalmazása, hogy segítségével elkerülhetőek a fényképeken kellemetlenül kiégett világos részek, tekintve, hogy a nagy dinamikai átfogás miatt az is részletgazdagon jelenik meg.